Personvern og informasjonskapsler

Vår personvernerklæring og informasjon om informasjonskapsler

Hos arbeidsrettsligforening.no er dine personopplysninger i trygge hender, vi følger gjeldene krav som beskrevet i personopplysnigsloven og GDPR-Personvern-forordringen. Med denne erklæringen ønsker vi å gi en beskrivelse om hvordan vi samler inn, bruker og lagrer dine personopplysninger.

Formål

For å kunne melde deg inn i vår forening, administrere medlemskapet ditt og sende deg viktig informasjon om møter mv, samler vi inn persondata fra deg som kunde som du selv fyller ut. Dette er opplysninger som for eksempel navn, adresse, telefonnummer og e-postadresse.

Vi bruker dine opplysninger for å sende ut informasjon om møter mv. og for administrasjon av ditt medlemskap, herunder innkreving av medlemskontingent.

Behandlingsgrunnlag

Når vi bruker dine opplysninger for å sende ut informasjon om møter mv. og for administrasjon av ditt medlemskap, herunder innkreving av medlemskontingent, er vårt grunnlag at slik bruk er nødvendig for å oppfylle en avtale med deg eller for å forberede avtaleinngåelse.

Lagringstider

Dine personopplysninger blir lagret så lenge som det kreves for formålet med behandlingen. Vi følger bokføringslovens krav om oppbevaring av regnskapsmateriale.

Underleverandør

For å kunne sende deg innkalling til møter og viktig informasjon bruker vi en tredjepart som står for utsendelse av elektroniske meldinger på våre vegne. Slike underleverandører er forpliktet til å bruke opplysningene dine sikkert, og bare på instruksjon fra oss. Vår underleverandør er Mailchimp. Se deres personvernerklæring her: https://mailchimp.com/legal/privacy/

Rettigheter

Du har rett til innsyn i opplysningene som er lagret om deg. Du har også rett til å kreve at dine opplysninger kun blir brukt til sitt hovedformål og ikke til markedsføring og reklame.

Du kan benytte deg av retten om innsyn i eller sletting av dine lagrede personopplysninger som beskrevet i GDPR artikkel 15 og § 17, ved å sende oss en skriftlig henvendelse med underskrift til vår postadresse.

I noen tilfeller har du også rett til å begrense og protestere mot vår behandling av dine personopplysninger. Du kan også kreve personopplysningene dine rettet. Du kan lese mer om dine rettigheter ved å klikke på denne lenken: https://www.datatilsynet.no/rettigheter-og-plikter/den-registrertes-rettigheter/.

Dersom du mener arbeidsrettsligforening.no bryter personopplysningsloven, ber vi deg ta kontakt med Datatilsynet.

Informasjonskapsler
Vi bruker informasjonskapsler på arbeidsrettsligforening.no. Disse retningslinjene forklarer hvordan vi gjør det.

Hva er en informasjonskapsel?
En informasjonskapsel er en tekstfil som inneholder en liten mengde data som lastes ned til enheten du bruker for å få tilgang til nettstedet vårt og lagret på enhetens harddisk. Disse informasjonskapslene er til ulike formål, blant annet å la nettstedet vårt gjenkjenne enheten når du besøker nettstedet igjen, sørge for at du får tilsendt riktig innhold og til å lagre informasjon om dine preferanser eller tjenester for deg.
Sporingsbilder, eller andre lignende filer, kan også gjøre det samme. Vi bruker begrepet «informasjonskapsel» i denne policyen for å referere til alle filene som samler inn informasjon på denne måten.

Hvilke typer informasjonskapsler bruker vi?
Informasjonskapsler på nettstedet vårt kan deles inn i fire kategorier:
Essensielle informasjonskapsler
Noen informasjonskapsler er avgjørende for driften av nettstedet vårt. For eksempel vil cookies tillate oss å identifisere brukere slik at de kan logge seg på kontoene sine. Hvis du velger å deaktivere disse informasjonskapslene, vil du ikke være i stand til å få tilgang til kontoen din.
Ytelsesinformasjonskapsler
Vi bruker informasjonskapsler for å analysere hvordan besøkende bruker nettstedet vårt og for å overvåke nettstedets ytelse. Dette gir oss muligheten til å identifisere eventuelle problemer og raskt fikse dem. For eksempel kan vi bruke ytelseinformasjonskapsler for å holde styr på hvilke sider som er mest populære. Vi kan også bruke
ytelseinformasjonskapsler for å vise lenker til andre sider som vi tror du kan være interessert i, basert på de sidene du har sett på.
Informasjonskapsler for funksjonalitet
Vi bruker funksjonalitetcookies for å huske dine preferanser. For eksempel til å huske eventuelle endringer du har gjort i dine preferanser i kontoinnstillingene. Vi kan også bruke informasjonskapsler for funksjonalitet for å gi deg andre tjenester, for eksempel slik at du kan se videoklipp på nettstedet vårt.
Tredjeparts informasjonskapsler
Tredjeparter kan bruke informasjonskapsler, som vi ikke har noen kontroll over. Disse informasjonskapslene er sannsynligvis ytelseinformasjonskapsler eller reklame eller sporingskapsler. Vi kontrollerer ikke disse tredjeparts informasjonskapsler og for mer informasjon bør du sjekke tredjepartspersonvern og / eller informasjonskapslerpolicyen.

Endre nettleserinnstillinger
Du kan endre innstillingene på nettleseren din for å begrense hvordan Informasjonskapsler kan stilles inn. Disse innstillingene er vanligvis funnet i «alternativer» eller «Innstillinger»-menyen i nettleseren.
Ytterligere informasjon kan bli funnet her, eller i ‘Hjelp’-menyen i nettleseren din:
Cookie-innstillinger i Internet Explorer
Cookie-innstillinger i Chrome
Cookie-innstillinger i Firefox
Cookie-innstillinger i Safari

Men hvis du endrer innstillingene og blokkerer Informasjonskapsler, vil det bety at visse funksjoner på nettstedet vårt ikke vil fungere, og at du ikke vil være i stand til å dra full nytte av alle funksjonene på nettsiden vår.

Mer informasjon
Du kan finne ut mer om Informasjonskapsler på: www.allaboutcookies.org eller www.youronlinechoices.eu.